Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich, czy też potocznie – na Kanarach, to jedna z najpopularniejszych wersji urlopu wśród Europejczyków. Przybywa tu codziennie wiele samolotów tanich linii lotniczych i tradycyjnych przewoźników. Sezon trwa praktycznie przez cały rok, ponieważ wyspy leżą w pobliżu Afryki. Co robić oprócz opalania się? Jakie atrakcje turystyczne zwiedzić? Przeczytaj artykuł i zaplanuj swój odpoczynek.

Wakacje Wyspy Kanaryjskie

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich – kiedy lecieć?

Najcieplejsze miesiące to lipiec i sierpień, ale na Wyspach cały rok jest ciepło. Średnia roczna temperatura to około 22 stopnie.

Najlepszym miesiącem na plażowanie jest czerwiec. Temperatura wody osiąga wtedy 20 stopni i pogoda jest najbardziej pewna.

W lipcu i sierpniu ciężko będzie cokolwiek zwiedzić, bo panują tutaj duże upały. Znad Sahary napływa gorące powietrze. W tym czasie nawet na wybrzeżu temperatury mogą być uciążliwe. Występujący we wschodniej części archipelagu wiatr sirocco niesie pył i piasek pustynny.

Pod koniec jesieni możemy spodziewać się obfitych opadów deszczu. Ulewy zwane borrascas zdarzają się także od czasu do czasu zimą. Przeważnie jednak ta pora roku jest łagodna, sucha i słoneczna.

Najważniejsze atrakcje turystyczne Wysp Kanaryjskich

Główne Wyspy Kanaryjskie: Teneryfa, Gran Canaria, Fuerteventura, La Gomera, Lanzarote, El Hierro i La Palma
Wybierając się na Wyspy należy dobrze zastanowić się, gdzie chcemy spędzić nasze wakacje. Dwie główne Wysypy – Gran Canaria oraz Teneryfa oferują luksusowe kurorty, białe plaże i błękitne morze. Obie oferują uniwersalny wypoczynek dla największego grona osób. Jednak wybór nie ogranicza się jedynie do nich. Jeżeli zdecydujemy się na spędzenie czasu na mniejszych wyspach, spędzimy mile czas na łonie natury. Ta opcja jest też wymarzona dla samotnych wędrowców.

Wielką zaletą Teneryfy i Gran Canarii jest to, że można na nich zobaczyć niemal wszystkie typowe dla Wysp Kanaryjskich krajobrazy i nie bez powodu wyspy te nazywane są „kontynentami w miniaturze”.

Równie dobre miejsca na wakacje z rodziną to Lanzarote i Fuerteventura. Idealne warunki znajdą tu także amatorzy surfingu i windsurfingu. Pozostałe trzy wyspy to raczej oazy spokoju dla osób szukających kontaktu z naturą – chociaż nawet dla nich dwutygodniowy pobyt na niewielkiej El Hierro może okazać się zbyt długi.

Będąc na Wyspach Kanaryjskich warto zobaczyć:

  • Park Narodowy Timanfaya – park znajdujący się na wyspie Lanzarote; jego obecny wygląd jest efektem erupcji wulkanów w latach 1730-1736.
  • Jardín de Cactus na Lanzarote – kaktusowy ogród będący atrakcją nie tylko dla miłośników roślin.
  • Park Narodowy Garanoay – park słynący z największego na świecie lasu wawrzynowego.
  • Piramidy w Güímarze – sześć piramid schodkowych o prostokątnej podstawie znajdujących się na wschodnim wybrzeżu Teneryfy.
  • Vegueta w Las Palmas de Gran Canaria – historyczna dzielnica miasta. W jej obrębie znajdują się: zabytkowe domy oraz najważniejszy zabytek Wysp Kanaryjskich – Katedra Świętej Anny.
  • Stare Miasto w San Cristóbal de La Laguna – jego wygląd pozostał niemal niezmienny od szesnastego wieku.
  • Kościoły w San Cristóbal de La Laguna – wśród nich najstarszy kościół na wyspie – Iglesia de la Concepción, a także kościoły o dużej wartości zabytkowej, np. Iglesia de Santo Domingo wybudowany w siedemnastym wieku, mogący się poszczycić malowidłami Cristobóla H. de Quintany, czy też Iglesia de San Miguel de las Victorias o gotyckiej rzeźbie we wnętrzu.
  • Loro Parque – ogród botaniczny znajdujący się na północnym wybrzeżu Teneryfy.
  • Finca Carta (Valle de Guerra) – muzeum etnograficzne.

Wycieczki na Wyspy Kanaryjskie i wczasy

Wyspy Kanaryjskie to bardzo popularny kierunek, dlatego nie brakuje ofert w biurach podróży. Sześciodniowy urlop na jednej z Wysp możemy spędzić już za około 1300 złotych.

Wiza

To teren Unii Europejskiej, zatem wiza nie jest wymagana.

Hotele na Wyspach Kanaryjskich

Kultura i zwyczaje na Kanarach są zbliżone do tych, które znamy z kontynentalnej Europy, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie zorganizować sobie tani lot (np. Ryanair) i zarezerwować nocleg w pasującej nam opcji.

Mapa Wyspy Kanaryjskich

Może Ci się również spodoba