Wakacje za granicą

Czy to rezerwując wycieczkę, czy kupując bilety lotnicze oraz noclegi samodzielnie, warto dokonać wyboru z wyprzedzeniem. Jednak nawet w pierwszych dniach lata możemy znaleźć promocje last minute w biurach podróży, jak również przecenione bilety w tanich liniach lotniczych i na czartery.

Podpowiadamy Wam kilka informacji związanych z organizacją podróży na wakacje w Europie i na świecie.

Europa Wakacje

Wczasy z biurem podróży

Wyliczenia rozmaitych firm analitycznych, turystycznych portali internetowych oraz biur podróży, pokazują stałą obecność wśród najbardziej obleganych kierunków wakacyjnych takich państw jak Tunezja, Egipt, Chorwacja, Grecja czy Hiszpania. Popularne są też takie miejsca jak Turcja, Portugalia, Francja czy Włochy. Wśród osób organizujących podróże indywidualnie da się zauważyć zainteresowanie destynacjami związanymi z lotniskami tanich linii typu Ryanair czy Wizzair. Są to między innymi Malta, Maroko, Izrael, Sycylia, Cypr i Sardynia.

Chorwacja ma rozwiniętą infrastrukturę dla wczasowiczów. Kusi pięknymi nadmorskimi miasteczkami, Zadarem czy Dubrownikiem, jak również swoją kulturą i zwyczajami. Popularna staje się też Czarnogóra, gdzie kurorty wakacyjne budowane są od nowa, co pozwala zapewnić przyjezdnym lepszą jakość niż wciąż lubiane Bułgaria i Rumunia. Grecja kontynentalna nie jest aż tak bardzo eksponowana w katalogach touroperatorów jak wyspy greckie. Wśród tych najlepiej nam znanych są Zakynthos, Kos, Korfu, Rodos czy Lesbos. Bardziej na południowy-wschód Europy i już w zasadzie w Azji leży Turcja, gdzie mamy takie rozsławione miasta jak Antalya oraz Alanya.

Wakacje na własną rękę

Na pobliski Cypr możemy dolecieć tanimi liniami na przykład z Krakowa i ze Śląska (lotniska docelowe to Pafos i Larnaka). Nad Morze Martwe i do Izraela można dotrzeć z Budapesztu, ale tani przewoźnicy zapowiadają utworzenie połączeń bezpośrednio z naszego kraju. Do Afryki można dotrzeć na pokładzie samolotów czarterowych. Oferty na takie bilety można wyszukać na stronach internetowych biur podróży. Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Maroko, wyspy włoskie na Morzu Śródziemnym czy Malta to miejsca, do których można dolecieć z Ryanair poprzez Belgię, Włochy oraz kontynentalną Hiszpanię.

W wakacje można pomyśleć też o locie do Skandynawii (alternatywą jest podróż promem). Kraje skandynawskie są w lecie o wiele „tańsze”, to znaczy ceny noclegów i usług turystycznych w stolicach i dużych miastach spadają. Mieszkańcy mają zwyczaj przeprowadzać się na ten okres do domków letniskowych lub znikać na wczasy za granicą. Ten czas to także okazja, by zwiedzić Islandię, gdy pokrywa śnieżna zanika.

Wakacje Skandynawia

Dla turystów bardziej wymagających otworem stoją państwa azjatyckie, do których latają od niedawna samoloty azjatyckich linii lotniczych i daje się zarezerwować bilet w promocji poniżej 2000 złotych.

Jak oszczędzić na wakacjach?

Promocje last minute można wyszukiwać w serwisach www biur podróży. Same noclegi w hotelach znajdziemy w porównywarkach noclegowych, które zestawiają ceny łóżek w wielu systemach rezerwacyjnych online równocześnie. Korzystając z ich podpowiedzi można znaleźć najmniej kosztowną ofertę. Przykładem takiego portalu hotelowego jest www.hotgo.pl

Na zakończenie chciałbym przypomnieć Ci o kilku podstawowych zasadach. Rezerwujesz wakacje z większym wyprzedzeniem – będzie taniej. Korzystasz z last minute – musisz mieć szefa godzącego się na nagłe urlopy lub nie potrzebować urlopu. Bilety lotnicze kosztują u tanich przewoźników najmniej zazwyczaj na miesiąc do trzech miesięcy przed planowanym terminem wylotu.

Miłych wakacji! Pochwal się potem wspomnieniami z nich – prześlij relację z podróży na praktyczny.przewodnik@gmail.com

Może Ci się również spodoba