Tanie bilety lotnicze sposobem na zwiedzenie Europy

Bilety lotnicze

Samolot tanich linii lotniczych oczekuje na start

Gdyby wybrać się pieszo z Warszawy do Barcelony zabrałoby to 443 godziny, czyli ponad 18 dni ciągłego marszu. A wystarczy zdobyć bilet lotniczy w promocji za kilkadziesiąt złotych i można cieszyć się słońcem Katalonii w około 4 godziny od wyjścia z mieszkania. Upowszechnienie żeglugi powietrznej, mówiąc górnolotnie, zbliżyło ludzi do świata.

Latanie zawsze było marzeniem zaprzątającym ludzki umysł. Nie można tu nie wspomnieć o tragicznych w skutkach początkach Ikara, który pokazuje nam, że w lataniu najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo. Dlatego obecnie przemieszczanie się samolotem jest jedną z najbezpieczniejszych form podróżowania, jaką wymyśliła ludzkość. Prawdopodobieństwo śmierci w katastrofie lotniczej wynosi 0,00001% – o wiele łatwiej zginąć w wypadku samochodowym lub utopić się we własnej wannie.

Stale obserwujemy wzrost popularności samolotu jako środka transportu. Stale ktoś ze znajomych leci na wakacje, w podróż służbową, na urodziny do babci czy po prostu do Polski do dentysty. Nie dlatego jednak, że pani stomatolog jest naszą najlepszą przyjaciółką lub na reszcie globu tego zawodu nikt nie wykonuje, a jedyni dentyści zostali w naszej ojczyźnie. Jak się okazuje koszt biletu na samolot jest niższy niż różnica w cenie między usługami dentystycznymi w Polsce a na przykład w Wielkiej Brytanii. Siatka połączeń lotniczych pomiędzy europejskimi krajami jest bardzo gęsta, co także popularyzuje lotnictwo.

Latanie jest także często wymieniane jako oszczędny, a wręcz tani sposób na podróżowanie. Bilety lotnicze w ostatnich latach znacząco potaniały, a linie lotnicze bardzo często przypominają nam o swoim istnieniu coraz częstszymi promocjami cenowymi. Część z nas wręcz pod promocyjne ceny podporządkowuje planowanie urlopu z ukochaną osobą czy rodziną. Nierzadko zdarza się tak, że już w styczniu wiemy, gdzie spędzimy urlop we wrześniu i mamy już wtedy zakupione bilety do upragnionego wakacyjnego raju, a jedyną rzeczą, która pozostaje do wykonania to odliczanie dni to oderwania się samolotu od pasa startowego lotniska.

Tanie bilety po Europie znajdziemy nie tylko u niskokosztowych przewoźników, ale także w biurach podróży, które pośredniczą w sprzedaży „podniebnej” oferty – w tym lotów czarterowych.

Zobacz też: Tanie loty – aplikacja mobilna do szukania promocji na bilety lotnicze

Może Ci się również spodoba