Tunezja – już nie Europa, ale bardzo swojsko

Jeżeli myślicie o wyjeździe na wakacje na południe Europy, warto wziąć pod uwagę także inne państwa leżące nad Morzem Śródziemnym – także te leżące już w Afryce.

Tunezja jest stosunkowo wolny kraj arabski. Szanowane są tu prawa kobiet, zniesiono wielożeństwo czy nakaz noszenia chust przez płeć piękną. Nadal jednak istnieją konserwatywne miasta na południu Tunezji, gdzie kultywowane są stare obyczaje, a kobiety udają się do meczetów w strojach zakrywających większą część ich ciał.

Wakacje w Tunezji

Turyści zwykle lądują w kurortach, w których wszelkie potrzeby europejskiego człowieka są spełnione i nie musi czuć się skrępowany. Warto wziąć pod uwagę różnicę temperatur niż te, do których przywykliśmy w Polsce – jest zdecydowanie cieplej. Różnice kulturowe zobaczymy głównie, jeśli udamy się na wycieczki fakultatywne.

Oferta hotelowa jest nad wybrzeżem morza szeroka i każdy znajdzie coś dla siebie. Warto przejrzeć oferty biur podróży i poznać standardowe ceny wypoczynku w tym kraju. Bez wątpienia uda się znaleźć jakieś last minute, ofertę na ostatnią chwilę, która będzie tańsza niż regularna oferta. Trzeba jednak posiadać nieco wolnego czasu na dostosowanie swojego urlopu do oferty.

Byliście tam? Jaka jest Wasza Tunezja? Dlaczego warto tam pojechać?

Prześlijcie swoje komentarze oraz relacje z podróży! Pomóżmy innym turystom odpocząć bez stresu i wrócić do kraju z uśmiechem 🙂

Wakacje Tunezja

Może Ci się również spodoba