Relacja: Wakacje w Jutlandii Środkowej

Góry, morze… Koniec z rutyną ! Czas na coś innego. Od dziecka uwielbiam podróże, te bliskie i te dalekie. Traktuję je zawsze jako niesamowite doświadczenie. Kocham zwiedzać zagraniczne miasta i poznawać ich kulturę. Podróże są dla mnie stylem życia, a każda kolejna z nich daje mi motywację do dalszych wojaży. Tegoroczne wakacje spędziłam w Jutlandii Środkowej.

Z niecierpliwością czekałam, aż samolot wyląduje, a ja nareszcie poznam Danię. Zatrzymałam się w hotelu w centrum Herning – przepiękne miasto. Dania słynie z włókiennictwa, toteż na ulicach spotkać można mnóstwo związanych z tym elementów – na przykład kwietniki na ulicach w kształcie ogromnych szpulek nici. Wszystko w Danii widocznie określa granice estetyki i ładu. Jest skromnie i uroczo. Nie ma tutaj miejsca dla tandetnych reklam i banerów. Natomiast subtelnie oświetlone nocą miasta sprawiają, że jest naprawdę romantycznie. Ponadto podczas jednych z największych skandynawskich targów biznesowych w Messencenter w Herning spotkałam moją ulubioną postać z dzieciństwa – Muminka.

Jutlandia Środkowa 08

W trakcie mojego pobytu wybrałam się do Legolandu w mieście Billund. Tyle atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych w jednym miejscu! Coś cudownego! Dom strachu, spływy łodziami, bajeczny zamek, wieża widokowa na zawsze zostaną w mojej pamięci. Wizyta w Legolandzie również dała mi mnóstwo frajdy i znów poczułam się jak dziecko.

Dla zachowania wspomnień przywiozłam ze sobą mnóstwo pamiątkowych zdjęć. Kilka z nich podsyłam do obejrzenia.

autor: Monika Kasperczyk
zgłoszenie nadesłane na konkurs na relację z wakacji

Zdjęcia z wakacji w Jutlandii Środkowej
Jutlandia Środkowa 07

Jutlandia Środkowa 01

Jutlandia Środkowa 02

Jutlandia Środkowa 03

Jutlandia Środkowa 04

Jutlandia Środkowa 05

Jutlandia Środkowa 06

Jutlandia Środkowa 09

Jutlandia Środkowa 10

Mapa Jutlandii Środkowej

Zobacz też: Pomysły na długi weekend listopadowy 2014

Może Ci się również spodoba